Raksti par mākslinieci

OCT 27, 2009

Gleznotāja Elizabete Melbārzde apstādina laiku

Categories: All, Raksti latviešu valodā
Written By: admin
Liepājā, viesnīcas „Promenade Hotel” mākslas galerijā “Promenade” atklāta Elizabetes Melbārzdes gleznoto balerīnu izstādi „Apstādināt laiku”.


Māksliniece Elizabete Melbārzde ar personālizstādi Liepājā viesojas pirmo reizi. „Visas mazas meitenes zīmē princeses un balerīnas. Es, ieguvusi profesionālu mākslinieces izglītību, turpinu to darīt tālāk. Visas savas domas, sajūtas, sapņus, skumjas, prieku, mīlestību es transformēju balerīnu tēlos. Balerīnas patiesībā ir gandrīz eņģeļi, tikai spārnu vietā viņām ir tutu,” saka Elizabete, ar balerīnu izstādi sagaidot LNO baleta viesizrādes Liepājā.
Mākslinieces darbos baleta pasaule un tās karalienes balerīnas attēlotas dažādās kompozīcijās, izmantojot stilizācijas un kustības, kas robežojas ar lidojumu. Gleznās, gluži kā ikonās, izmantots zelta fons, kas pie katrām gaismas izmaiņām liek skatīt gleznu citādi, savukārt figūru stilizācijā redzama gotikas un jūgendstila ietekme.
„Viņas arī simbolizē sievietes dvēseli – trauslu un graciozu,” par savām balerīnām teic māksliniece. „Mūsdienu māksla vairās skaistuma, cenšas skatītāju šokēt un pārsteigt, bet kādēļ? Es gribu iepriecināt! Gadsimtiem ilgi mākslā ir valdījis skaistums – subjektīvais un objektīvais skaistums, absolūtais un relatīvais skaistums. Tā arī es pieturos pie principa – jo skaistāk, jo labāk! Es gleznoju sapņus, balerīnas kā eņģeļus, mūziku un deju, un ceru, ka tas būs iepriecinājums skatītāja dvēselei. Šajā izstādē vēlos parādīt, ka apstādināt deju, sastindzināt kustību vienā mirklī tas ir kā apstādināt laiku, kā pieaugot saglabāt bērnības optimistisko skatījumu uz visām lietām.”

Gleznotāja Elizabete Melbārzde apstādina laiku
Agnese Džigune , 22.10.2009., 21:26
Piektdien, 23.oktobrī, pulksten 16 Liepājā, viesnīcas "Promenade Hotel" mākslas galerijā "Promenade" atklās Elizabetes Melbārzdes gleznoto balerīnu izstādi "Apstādināt laiku".
Māksliniece Elizabete Melbārzde ar personālizstādi Liepājā viesosies pirmo reizi. "Visas mazas meitenes zīmē princeses un balerīnas. Es, ieguvusi profesionālu mākslinieces izglītību, turpinu to darīt tālāk. Visas savas domas, sajūtas, sapņus, skumjas, prieku, mīlestību es transformēju balerīnu tēlos. Balerīnas patiesībā ir gandrīz eņģeļi, tikai spārnu vietā viņām ir tutu," saka Elizabete, ar balerīnu izstādi sagaidot LNO baleta viesizrādes Liepājā.

Mākslinieces darbos baleta pasaule un tās karalienes balerīnas attēlotas dažādās kompozīcijās, izmantojot stilizācijas un kustības, kas robežojas ar lidojumu. Gleznās, gluži kā ikonās, izmantots zelta fons, kas pie katrām gaismas izmaiņām liek skatīt gleznu citādi, savukārt figūru stilizācijā redzama gotikas un jūgendstila ietekme.

"Viņas arī simbolizē sievietes dvēseli – trauslu un graciozu," par savām balerīnām teic māksliniece. "Mūsdienu māksla vairās skaistuma, cenšas skatītāju šokēt un pārsteigt, bet kādēļ? Es gribu iepriecināt! Gadsimtiem ilgi mākslā ir valdījis skaistums – subjektīvais un objektīvais skaistums, absolūtais un relatīvais skaistums. Tā arī es pieturos pie principa – jo skaistāk, jo labāk! Es gleznoju sapņus, balerīnas kā eņģeļus, mūziku un deju, un ceru, ka tas būs iepriecinājums skatītāja dvēselei. Šajā izstādē vēlos parādīt, ka apstādināt deju, sastindzināt kustību vienā mirklī tas ir kā apstādināt laiku, kā pieaugot saglabāt bērnības optimistisko skatījumu uz visām lietām."

Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci Elizabeti Melbārzdi notiks š. g. 23.oktobrī, pulksten 16, mākslas galerijā "Promenāde", Vecā ostmalā 40, Liepājā. Izstāde būs skatāma līdz š.g. 26.novembrim.

Galerijā "Wheels and Pictures" atklāta gleznotājas Elizabetes Melbārzdes izstāde
Galerija Wheels and Pictures, 11.03.2011. 18:18


0 | 0
No 11. marta līdz 14. aprīlim galerijā "Wheels and Pictures" aplūkojama gleznotājas Elizabetes Melbārzdes izstāde „Reizēm dzīve ir pārāk skaista". Izstāde apskatāma galerijā "Wheels and Pictures" Rīgā, Brīvības ielā 40 katru darbdienu no pulksten 11:00 līdz 19:00 un sestdienās no pulksten 12:00 līdz 16:00.


Elizabetes Melbārzdes gleznas visbiežāk skatītājam asociējas ar balerīnām. Māksliniece šo tēlu ir izvēlējusies kā bezgalības variāciju zīmi kompozīcijām, kas pieļauj sievietes ķermeņa stilizāciju/ deformāciju uz plaknes, bieži vien pagarinot tās ekstremitātes, tādā veidā piepildot telpu ar sievietes ķermeni. Bet tik pat labi balerīna var būt neliela attiecībā pret pārējo gleznas plakni un tehniski izstrādāta ar lupas palīdzību, iemiesojot sievišķīgu trauslumu.

Māksliniece visas savas domas, sajūtas, sapņus, skumjas, prieku, mīlestību transformē balerīnu tēlos. Viņai balerīnas ir kā eņģeļi, spārnus aizvietojot ar tutu. Viņas arīdzan simbolizē sievietes dvēseles trauslumu un graciozitāti. Elizabete Melbārzde piedāvā brīvas identifikācijas/ interpretācijas iespēju skatītājam, tādēļ attēlotais tēls varbūt jebkura sieviete, kas iemieso graciozu sievišķību. Gleznotāja necenšas skatītāju šokēt vai pārsteigt ar negatīvās estētikas formām un konceptiem, liekot raudzīties uz lietām, kas ikdienai ir nepieradinātas. Viņa vēlas skatītāju atbrīvot no allažības rūpēm un iepriecināt. Elizabete Melbārzde cenšas pieturēties pie skaistuma kā gaišās estētikas, apvienojot darbos subjektīvā, objektīvā, absolūtā un relatīvā skaistuma pamatprincipus. Māksliniece iedvesmojas no ikonām, izmantojot zeltu fonus, kas veido tumšāku un gaišāku nokrāsu saspēli ar figurālā tēla ķermeņa krāsu, bet figūru stilizācijā gleznotāja ir iedvesmojusies no gotikas un jūgendstila.

Nevar viennozīmīgi teikt, ka māksliniece arīdzan izstādē „Reizēm dzīve ir pārāk skaista" turpina tikai un vienīgi risināt tēmu, kas saistītas ar balerīnām, drīzāk var runāt par figurālu tēlu attēlojumu un to variācijām, kam paralēli pilnfigūru traktējumiem balansējas portreta žanrā gleznotās gleznas, kā arī silto zelta fonu dominanti daļēji nomaina sudraba gaismas pielietie foni. Iepretim glezniecības darbiem ir eksponēti tušas zīmējumi, kuros dzīvo no glezniecības darbiem pārceltie tēli grafisku līniju izpildījumā. Tādā veidā parādot, kā sieviešu tēli dzīvo polihromās un monohromās noskaņās, kā arī formāli akcentējot citas mākslinieciskās kvalitātes.

Māksliniece profesionālo izglītību ir ieguvusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (tag. Dizaina un mākslas vidusskola), kuru turpinājusi Latvijas Mākslas akadēmijā, 2000.gadā iegūstot maģistra grādu mākslā. Elizabetes Melbārzdes darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Anglijā, Francijā, Vācijā, Krievijā, ASV, Islandē, Kanādā, Dānijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Spānijā un Itālijā. Izstādēs piedalās no 1995. gada un personālizstāde noorganizējusi: Latvijā, Beļģijā, ASV un Anglijā.

www.wheelsandpictures.lv
www.elizabeteart.com
Elizabetes Melbārzdes gleznu izstāde „Reanimācija”
Māksliniece Elizabete Melbārzde ir nobriedusi māksliniece ar spilgtu rokrakstu.
Viņas darbus var atpazīt gan to graciozitātes, gan zīmējuma, gan toņu dēļ. Izstādē „Reanimācija” tiek rādīti jaunākie darbi. Māksliniece Elizabete Melbārzde ir sievišķības un skaistuma iemiesotāja savā glezniecībā. „Visas savas domas, sajūtas, sapņus, skumjas, prieku, mīlestību es transformēju balerīnu tēlos. Balerīnas patiesībā ir eņģeļi, tikai spārnu vietā viņām ir tutū,” saka Elizabete. Mākslinieces darbos baleta pasaule un balerīnas attēlotas dažādās kompozīcijās,  Elizabete ir iedvesmojusies no jūgendstila un gotikas. Gleznotāja daudz rotaļājas ar zelta un sudraba fona toņiem, kas liek gleznām ik gaismas mirkli izskatīties citādām.
Adventa laiks ir sapņu, dvēseļu tīrības, ticības un mīlestības reanimācijas laiks, tāpēc arī izstādi nosaucām „Reanimācija”. Galerija un māksliniece aicina skatītāju nākt un pieslēgties skaistuma reanimācijai - baudīt, uzpildīt sevi. Izstāde mūs vēlas iedrošināt noticēt –sev, savam sapnim, brīnumam. Caur skaistuma, trausluma un kustības brīnuma ikonu –balerīnu dažādību Elizabete mums rada iespēju pietuvoties eņģeļu pasaulei un atvērt durvis savai dvēselei. Adventa laiks mūs mudina pievērsties ticības atjaunošanai – sev, savai valstij, pārmaiņām, Dievam...
Ieprieciniet sevi, iegrimstot kaut uz mirkli skaistuma valdzinošajā dvēseles reanimācijas pasaulē.Māksla. Elizabete Melbārzde

Aug. 29th, 2010 at 12:40 PM

Продолжаю серию постов о художниках.

В прошлый рыз у нас были принцессы, а сегодня - Elizabete Melbārzde и её балерины

Elizabete Melbārzde paints figurative decorative compositions, in which the main attention is devoted to the image of a woman. The artist concentrates on the theme of ballet dancers. Graceful, tiny creatures in rythmic composition perform as if a ritual dance that is also the himnnus to ballet as one of the art forms. The artist uses clear, distinct colors contrasting with the wast territory of the canvas. The presence of gold is important and makes artworks even more decorative.

"Ballet dancer symbolizes the soul of each woman" , a woman who is in movement, flying. I am painting beauty, beauty known from centuries. Ballet dancers may also be seen as angels, sensitive and graceful, capable to jump and take off the surface of the earth. I paint beauty as good as I can, the way the old art masters did."

"Visas mazas meitenes zīmē princeses un balerīnas. Es, ieguvusi profesionālu mākslinieces izglītību, turpinu to darīt tālāk. Visas savas domas, sajūtas, sapņus, skumjas, prieku, mīlestību es transformēju balerīnu tēlos. Balerīnas patiesībā ir gandrīz eņģeļi, tikai spārnu vietā viņām ir tutu. Viņas arī simbolizē sievietes dvēseli trauslu un graciozu. Tā varētu būt arī jebkura sieviete, es piedāvāju brīvas identifikācijas iespēju.(varbūt var tulkot,ka espiedāvāju identificēties ar nezināmo sieviešu portretiem) Mūsdienu māksla cenšas skatītāju šokēt un pārsteigt. Es gribu iepriecināt. Gadsimtiem ilgi mākslā ir valdījis skaistums - subjektīvais un objektīvais skaistums, apsalūtais un relatīvais skaistums. Tā arī es pieturos pie principa – jo skaistāk jo labāk. Balerīnas tēls man ļauj veidot bezgalīgas dažādas kopozīcijas, izmantojot stilizācijas un kustības, kas robežojas ar lidojumu. Esmu iedvesmojusies no ikonām, izmantojot zeltu fonos, figūru stilizācijā esmu iedvesmojusies no gotikas un jūgendstila."
Mākslas galerijā “PUTTI” no 29. maija līdz pat 1. augustam vasaras svinēšanas izstāde kopā ar rotu dizaineriem un mākslinieci Elizabeti Melbārzdi.

Galerija „PUTTI” aicina uz svētkiem, jo atkal, sanot bišu spārniem un izsmaržojot ābeļu ziediem, tuvojas VASARA. Krāsaini taureņi, paisuma ziedi jūras līcī, jaunās zaļās lapas saules gaismā, ūdens šļaksti, kad vecajā dīķī ielec vardulēns, lakstīgala, kas dubļainās kājas notīra plūmju ziedos, gaišzili reibinošas debesis...

Šādu vasaras tuvošanos ieelpot ar jaunām rotu kolekcijām uzaicina galerijas rotu mākslinieki – Valdis Brože, Guntis Lauders, Andris Lauders, Jānis Vilks, Māris Auniņš, Anna Fanigina un Aigis Auders. Atšķirīgos tehnoloģiskos risinājumos akcentēti, īpaši košās krāsās vasaras lietū vai saulē uzmirdzēs pērles, koraļļi un dārgakmeņi.

Aigis Auders atkārto rotās jūras izskalotos dabas materiālus vakuumliešanas tehnoloģijā. Jāņa Vilka kolekcija pārliecina ar inkrustāciju lazurītā, hrizoprāzā un Peru opālā, ar intāliju baltajā un zaļajā nefrītā un kameju mamuta ilknī. Valdis Brože ēteriski vasarīgās pērles un koraļļus atdzīvina un jautrus dara ar krāsu, pielietojot emaljēšanu. Gunta Laudera divdaļīgajos gredzenos draudzīgu saspēli rada senatne fosīlijās ar mūsdienīgumu košos dārgakmeņos. Andris Lauders rotaļīgi variē ap  izkopto klasisko un pārliecinošo vien sev raksturīgo rotu darināšanas manieri. Dārgakmeņu spēku lakoniskos ietvaros, jau ar atpazīstamu slīpēšanas rokrakstu, izceļ Māris Auniņš. Absolūts sievišķīgums jaušams Annas Faniginas rotu izkoptajās tīrajās līnijās.

Svētku viešņa – gleznotāja Elizabete Melbārzde. Mākslinieces galvenā tēma ir baleta pasaule un tās priesterienes – trauslās, kā no dūmakas un saules apspīdētiem tīmekļiem austās balerīnas. Šoreiz  Elizabete Melbārzde vasaras tuvošanos svin, uzkrāsojot lūpas nezināmiem sieviešu portretiem, iedzīvinot tos smalkās piespraudēs un kulonos.Tā ir mākslinieces interpretācija par pirmsfotogrāfijas  laika gleznotajiem portretu medaljoniem.

Galerija „Putti” ir dibināta 2000. gadā ar precīzi definētu mērķi – popularizēt unikālus Latvijas rotu mākslinieku un tērpu dizaineru darbus. Latvijas Modes Fonds ir bezpeļņas organizācija, kas izveidota, lai veicinātu modes dizaina nozares attīstību Latvijā, atbalstītu nozīmīgas iniciatīvas modes jomā un popularizētu Latvijas modes un rotu dizainerus Latvijā un ārzemēs. 

Vasaras svinēšanas izstāde
29. 05 – 01.08.
Mākslas galerija “Putti”
Mārstaļu iela 16, Rīga
Tālr: 67214229


Plašāka informācija:
Diāna Jaunzeme-Meistere
Mob.tālr. 26524361

Gleznotāja Elizabete Melbārzde apstādina laiku


Piektdien, 23.oktobrī, pulksten 16 Liepājā, viesnīcas „Promenade Hotel” mākslas galerijā “Promenade” atklās Elizabetes Melbārzdes gleznoto balerīnu izstādi „Apstādināt laiku”.

Māksliniece Elizabete Melbārzde ar personālizstādi Liepājā viesosies pirmo reizi. „Visas mazas meitenes zīmē princeses un balerīnas. Es, ieguvusi profesionālu mākslinieces izglītību, turpinu to darīt tālāk. Visas savas domas, sajūtas, sapņus, skumjas, prieku, mīlestību es transformēju balerīnu tēlos. Balerīnas patiesībā ir gandrīz eņģeļi, tikai spārnu vietā viņām ir tutu,” saka Elizabete, ar balerīnu izstādi sagaidot LNO baleta viesizrādes Liepājā.
Mākslinieces darbos baleta pasaule un tās karalienes balerīnas attēlotas dažādās kompozīcijās, izmantojot stilizācijas un kustības, kas robežojas ar lidojumu. Gleznās, gluži kā ikonās, izmantots zelta fons, kas pie katrām gaismas izmaiņām liek skatīt gleznu citādi, savukārt figūru stilizācijā redzama gotikas un jūgendstila ietekme.
„Viņas arī simbolizē sievietes dvēseli – trauslu un graciozu,” par savām balerīnām teic māksliniece. „Mūsdienu māksla vairās skaistuma, cenšas skatītāju šokēt un pārsteigt, bet kādēļ? Es gribu iepriecināt! Gadsimtiem ilgi mākslā ir valdījis skaistums – subjektīvais un objektīvais skaistums, absolūtais un relatīvais skaistums. Tā arī es pieturos pie principa – jo skaistāk, jo labāk! Es gleznoju sapņus, balerīnas kā eņģeļus, mūziku un deju, un ceru, ka tas būs iepriecinājums skatītāja dvēselei. Šajā izstādē vēlos parādīt, ka apstādināt deju, sastindzināt kustību vienā mirklī tas ir kā apstādināt laiku, kā pieaugot saglabāt bērnības optimistisko skatījumu uz visām lietām.”
Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci Elizabeti Melbārzdi notiks š. g. 23.oktobrī, pulksten 16, mākslas galerijā „Promenāde”, Vecā ostmalā 40, Liepājā. Izstāde būs skatāma līdz š.g. 26.novembrim.
Relīzi sagatavoja:


Agnese Džigune
Mākslas galerijas „Promenade” vadītāja
Komentāri

Elizabete Melbārzde’s First USA Solo Exhibition to be held at FDU
Fairleigh Dickinson University’s College at Florham Library is proud to hold the first USA solo exhibition of Latvian artist Elizabete Melbārzde’s “Drawings for the Ballet,” featuring ink and hieroglyph brush drawings, from October 1 until November 21. The exhibition is open to the public free-of-charge and can be viewed during library hours: Mon.¬-Thu., 8:30 a.m.-11 p.m.; Fri., 8:30 a.m.-5 p.m.; Sat., 11 a.m.-5 p.m.; Sun., 2-10 p.m.

An exhibition catalog of her work describes the art of Elizabete Melbārzde as conveying her thoughts, dreams and emotions in ballet-dancer forms. Just as little girls express their sentiments and aspirations through drawing princesses, angels and ballerinas, this artist imagines figures portraying a woman’s grace, and symbolizing her soul and her fragility.  The ballerinas are like angels, only wearing tutus instead of wings.

Unlike much of modern art whose aim is often to shock viewers, Elizabete Melbārzde’s aim is to delight the eye, comments Eleanor Friedl, exhibit curator. This artist prefers to continue the centuries-old artistic goal of presenting and interpreting beauty, be that beauty subjective or objective, absolute or relative.

Since 1999, the work of this internationally recognized painter and sculptor has been shown in a number of group and solo exhibitions at various galleries and museum venues in Riga, Latvia and in the U.K. Her work is held in private collections in Latvia, the U.K, France, Germany, Russia, U.S.A., Canada, Denmark, Lithuania, Estonia, Sweden, Norway, Spain and Italy.

Melbārzde holds a Master of Arts degree from the Department of Painting, Art Academy of Latvia and is a member of the Artists Union of Latvia.
Atklās Elizabetes Melbārzdes gleznu izstādi “Reanimācija”
Diena.lv
Pirmdiena, 7. decembris (2009) 14:59
AA
Komentāri: 0 Vērtējums:   0   0            
No 16.decembra galerijā “Pegazs” būs aplūkojama mākslinieces Elizabetes Melbārzdes gleznu izstāde „Reanimācija”, informē galerijas vadītāja Līga Sāne.

Māksliniece Elizabete Melbārzde ir nobriedusi māksliniece ar spilgtu rokrakstu, uzsver L.Sāne. „Visas savas domas, sajūtas, sapņus, skumjas, prieku, mīlestību es transformēju balerīnu tēlos. Balerīnas patiesībā ir eņģeļi, tikai spārnu vietā viņām ir tutū,” saka E.Melbārzde. Mākslinieces darbos baleta pasaule un balerīnas attēlotas dažādās kompozīcijās, izmantojot jūgendstila stilizācijas. Gleznotāja daudz rotaļājas ar zelta un sudraba fona toņiem, kas liek gleznām ik gaismas mirkli izskatīties citādām.


Izstāde būs atvērta līdz 2010.gada 31. janvārim darba dienās no 11.00 līdz 17.00.

Annas Afanasjevas un Elizabetes Melbārzdes kataloga atvēršana
Līga Sāne, galerijas "Pegazs" vadītāja
01.03.2010 - 01.03.2010

Mākslas galerija „Pegazs” Muitas ielā1 b (ieeja no Citadeles ielas) 1. martā plkst.18.00 aicina uz mākslinieču Annas Afanasjevas un Elizabetes Melbārzdes katalogu atvēršanas svētkiem „Maiguma valdzinājums”.Anna Afanasjeva ir jaunās paaudzes māksliniece – figurāliste ar izteikti individuālu rokrakstu, kurā jaušamas temperamentīgas Latīņamerikas noskaņas. Annas izlaušanās no smagas slimības un atgriešanās mākslā ir īpaši laimīgs notikums ikvienam mākslas mīļotājam, bet it sevišķi viņas draugiem un atbalstītājiem. Pēdējā gadā viņas glezniecība ieguvusi jaunu līniju smalkumu un formu trauslumu, kopumā tā kļuvusi optimistiskāka. Annas Afanasjevas gleznas guva ļoti pozitīvas atsauksmes no Vācijas galeriju asociācijas vadītāja un Latvijā pazīstama mākslas projektu sadarbības partnera (J.Valtera izstāde LNMM un monogrāfijas izdošanā 2009.g.) Torstena Sabatjera, kurš citu jauno autoru vidū īpaši atzinīgi uzteica Annas Afanasjevas darbus. Annas Afanasjevas darbu tēma ir sievietes un kaķi – maiguma, sievišķīga trausluma un neatkarības tēmas.

Elizabete Melbārzde ir izcilā latviešu ainavista Kārļa Melbārzda mazmeita. Iespējams no ģimenes tradīcijām izaugusi īpaša maigo toņu un faktūru izjūta un ārkārtīgā darba mīlestība. Elizabete izkopusi savu tēmu mākslā – balerīnas kā eņģeļi un sievišķīga maiguma simboli. Balerīna kā sievietes trausluma un neparastās varēšanas simbols. Sieviete kā skaistuma un īpaša talanta iemiesojums. Elizabetes glezniecība guvusi plašu atsaucību ne tikai Latvijas, bet arī Lielbritānijas un Beļģijas mākslas kolekcionāru aprindās.

Katalogu atvēršanas svētkos piedalīsies mākslas mecenāti, mākslas akadēmijas mācību spēki, mākslinieki – Kristaps Zariņš, Normunds Brasliņš, Juris Jurjāns, izcilā baleta māksliniece, bērnu baleta studijas vadītāja Zita Erss un citi sabiedrībā pazīstami ļaudis. Būs iespējams aprunāties ar māksliniecēm, iegādāties katalogus un saņemt autogrāfus.
Abu mākslinieču katalogi izdoti ar mākslas mecenātu atbalstu un mākslas galerija "Pegazs" ir ļoti pateicīga saviem atbalstītājiem, kuru sirds atsaucība mums ir devusi iespēju izdot katalogus šim jaunajām māksliniecēm. Pirmdienas saruna katalogu svētkos būs par sievišķības valdzinājumu mākslā un galerijas sadarbību ar mākslas mecenātiem.